Sayfa Düzeni
Menu

Biz Kimiz

Goktug Investment & Goktug Yatırım


HAKKIMIZDA

BİZ KİMİZ

Biz Kimiz?

Yönetim Kurulu Başkanı


1953 Yılında İstanbul’da doğdu.


İlk ve Orta tahsilini İstanbul’da yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde Hukuk eğitimi aldı. Üniversite yıllarında iş hayatına girdi.


İnşaat,Sanayi yakıtı bayiliği,Tekstil ürünleri ticareti yaptı.


1979 yılında BURSANTEKS firması ile Tekstil ve ev gereçleri toptan-perakende pazarlama işine girdi.


1982 yılında Tekstil alanındaki ilk Sanayi yatırımı olan GÖKTUĞ BRODE A.Ş.’yi kurdu. Brodeli ev tekstili üretim ve iç- dış satım işleri yaptı.


1989’da GÖKTUĞ TEKSTİL A.Ş. ile ikinci sanayi yatırımını yaptı. İplik büküm-dokuma-brode-konfeksiyon entegrasyonlu olarak Tekstil sektöründeki yatırımları geliştirdi.


1990 yılında GÖKTUĞ İNŞAAT A.Ş.’yi kurdu. Arazi derleme,proje geliştirme,inşaat alanlarında özgün projeler geliştirerek hayata geçirdi.


1992’de GÖKTUĞ YAYINCILIK A.Ş. ve GÖKTUĞ HABER AJANSI L.T.D. kuruluşları ile medya sektörüne girdi.

Yönetim Kurulu Başkan Vekili


1948 yılında İstanbul'da doğdu. İlk okul müdürü olan babasının yurtiçi ve özellikle yurtdışındaki eğitiminde çok değerli, ileri görüşlü katkıları olmuştur. İlkokul ve ortaokulu Beşiktaş-Ortaköy'de, liseyi PERTEVNİYAL LİSESİ'nde bitirdi. 1971 yılında İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ Makina Fakültesi, Tekstil Makinaları disiplininden Yüksek Mühendis olarak mezun oldu. Mezuniyet tezi, mekiksiz dokuma makinalarının Türkiye ekonomik konjektürüne uygunluğunun ve bu konudaki yatırım olanaklarının araştırılmasını kapsamaktadır.

1973 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington D.C. kentinde lisan öğrenimini tamamlayıp Texas eyaletine yerleşti.

Texas, Dallas Üniversitesi bünyesinde MANAGEMENT LABORATORIES OF AMERICA, Inc. adlı kuruluşun Araştırma Geliştirme Merkezi‘nde (RESEARCH AND DEVELOPMENT CENTER) öğrenim ve araştırma çalışmalarına başladı. Burada gösterdiği üstün başarı sonucunda kazandığı karşılıksız tam burs (Academic Merit-based full tuition scholarship) ile THE UNIVERSITY OF DALLAS-TX, BRANIFF GRADUATE SCHOOL OF MANAGEMENT'da Master öğrenimine başladı. Bu üniversitede Endüstri Yönetimi (INDUSTRIAL ADMINISTRATION) Master'ını 1976 yılında tamamladı. Master çalışmasını şu iki temel konu oluşturmaktadır:

- Yatırım projelerinin efektif planlanması (Effective Planning of Investment Projects)
- Bilgisayar destekli iş idareciliği sistemleri (Computerized Business Management Systems)

Dallas Üniversitesi ve MANAGEMENT LABORATORIES AMERICA, Inc. tarafından Amerika'daki sanayi kuruluşlarına yapılan araştırma geliştirme projelerinde, proje yöneticisi (Project Superviser) olarak hizmet verdi.

Türkiye'ye kesin dönüş yapmasını takiben, KOÇ HOLDING’in Italyan FIAT ile kurdugu ortaklığından olusan otomotiv grubunda çalışmaya başladı. Bilgi İşlem Merkezi Müdürü olarak işe başladi ve yaklaşık dört yıl görev yaptı. Bu süre içerisinde otomotiv yedek parça stoklarının kontrol edilmesi için online sistemlerin ilk uygulamasını bankalardan çok önce OWD (Online Wholesale Distribution Systems) adlı Amerika Birleşik Devletleri‘nde kullanılan bilgisayar ile yönetim ve pazarlama sistemini ülkemiz şartlarına uyarlayıp kullanıma soktu.

24 Ocak 1980 ekonomik kararlarının açıklanması ile KOÇ GRUBU'ndaki görevinden derhal ayrılarak iş hayatına atıldı.

Dış ticaretten tekstile, oradan inşaat ve eğlence (family entertainment) sektörüne ve nihayet FLASH TV ile yayıncılık ve medya sektörlerine yayılan kuruluşları bünyesinde toplayan GOKTUG GRUBU'nun patron yöneticisi oldu.

Mehmet Göktuğ evli ve iki çocuk babasıdır. Oğlu, Cleveland, Baldwin Wallace University, İş İdareciliği ve Pazarlama Yönetimi (Business Administration - Marketing / Management) bölümü 2005 yılı mezunudur. Kızı ise Cleveland, Case Western Reserve University 2008 yılı Biyomedikal Mühendisliği mezunu olup, yüksek lisansını (Master of Science) North Carolina eyaletinde Duke University’de tamamlamıştir. 2010 yılında St. Jude Children's Research Hospital, Araştırma Teknolojileri (drug discovery research) Grubu'nda çalışmaya başlamıştır. Mayıs 2016 dan itibaren Massachusetts eyaletinde AbbVie [Abbott Laboratories] de Otomasyon Sistemleri Mühendisi olarak görev yapmaktadır.

Muhasebe Müdürü


Nedret Önaslan, 1 Ocak 2020 itibarıyla Göktuğ Grup Finans ve Muhasebe Müdürlüğü görevine atanmıştır. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Bakırköy’de tamamladıktan sonra Yeşilköy Anadolu Lisesinden mezun olmuştur. 1982 İstanbul doğumlu olup, medeni hali bekardır.


Sırasıyla Ankara Üniversitesi (2004) Gıda, Anadolu Üniversitesi (2011) İşletme bölümlerinden mezun olduktan sonra 2015’de Yüksek Lisansını Bahçeşehir Üniversitesinde “İnsan Kaynakları Yönetimi” üzerine tamamlamıştır.


Kulüpler bazında yüzme branşında dereceler kazanmasının yanı sıra tenis, voleybol ve kış sporlarına ilgi göstermiştir.


İş hayatına Bursa Kafkas Kestane Şekerleri ve Unlu Mamülleri’nde Üretim Sorumlusu olarak başlayıp burada 3 yıl görev almıştır. Yüksek lisansta “itibar yönetiminin çalışan bağlılığına etkisi” üzerine araştırmalar yapmıştır ve bunun ışığında 2012-2019 yılları arasında Nilüfer Vakfı Okullarının Rehabilitasyon merkezinde Muhasabe ve Kurum Müdürlüğü görevlerinde 7 yıl hizmet vermiştir.

Teknik Müdür


1971 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde dünyaya geldi. İlkokul ve ortaokulu Çayeli’nde tamamladı.


İstanbul İmam Hatip Lisesi’nden 1989 yılında mezun oldu. Üniversite eğitimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünde 1994 yılında tamamladı.


1995 yılında Flash TV bünyesine katıldı. Ulusal TV yayınları Vericiler Müdürü olarak başladığı çalışma hayatına Flash TV yayın sistemleri Teknik Müdürü olarak halen devam etmektedir.


Ayrıca Flash TV İzleyici Temsilcisi’dir.2013 Yılında Çalışma Ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde açılan sınavda başarılı olarak önce C Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı daha sonra 2014 yılında A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı olmuştur. Evli ve iki erkek çocuk babasıdır.

Programlar Müdürü


1970 Sivas Doğumlu, ilk, orta ve lise tahsilini İstanbul Maltepe'de yaptı. 1987 yılında Maltepe lisesinden mezun oldu.1986- 1997 yılları arasında istanbul amatör kümede, bir çok farklı kulüplerde lisanslı futbolculuk yaptı.


1985 yılında henüz lise öğrencisi iken kamera ile tanıştı. Önce kamera asistanlığı daha sonraları analog montaj, ses ve ışık işiyle ilgili birçok farklı projelerde çalıştı. 1993-94 yılları arasında Diyarbakır'da askeri görevini tamamladıktan sonra 1994 -95 yıllarında "The American Instutite For Executive & Professional Trainning" de sinema televizyon eğitimi aldı.


Eğitim aldığı dönemlerde de bir çok farklı projelerde kameramanlık ve görüntü yönetmenliği yaptı. Film, klip ve dizi setlerinde çalışıyorken, 1995 yılının sonunda Flash TV ile tanıştı, yayın odası sorumluluğu ve işletme müdürlüğü görevlerinde bulundu.


1998 yılından itibaren Flash TV deki tüm programların yönetmenliğini üstlendi. 2009 yılından beri prime-time programlar yönetmenliğinin yanı sıra programlar müdürü ve icra kurul üyesi olarak görevine devam etmektedir. Evli ve bir kız babasıdır.