Sayfa Düzeni
Menu

Tarihçe

Goktug Investment & Goktug Yatırım


HAKKIMIZDA

TARİHÇE

Tower Plaza - Bursa

TARİHÇE

TARİHÇE


İlk olarak 1980 yılında İstanbul'da GÖKTUĞ DIŞ TİCARET kurulmuş daha sonra bunu 1983 yılı başlarında GÖKTUĞ BRODE ve TEKSTİL imalat firmasının kuruluşu izlemiştir.
Ülkemizde devlet kontrollü kapalı ekonomiden serbest piyasa ekonomisine geçiş kararları olarak bilinen 24 Ocak 1980 ekonomik kararları GÖKKTUĞ GRUBU'nun kuruluş ve ilk büyüme dönemlerini büyük ölçüde şekillendirmiştir.

24 Ağustos 1989'da gerçekleşen birleşme sonucunda GÖKTUĞ TEKSTİL FABRİKALARI SAN. ve TİC. A.Ş. ülkemizin en yüksek kapasiteli Nakış ve Konfeksiyon Ev Tekstil ürünleri fabrikaları olarak ortaya çıkmıştır.

 

Bu dönemde tüm Tekstil imalat üniteleri Bursa'da bulunan gurup İstanbul'da Sultanhamam adı ile bilinen Tekstil Ticaret Merkezinde Ticaret birimleri oluşturmuştur.

1990 yılında Göktuğ İnşaat Turizm ve Yatırım Şirketi ile özel maksatlı ticari yapılar inşa etmeye başlayan GÖKTUĞ GURUBU Bursa'da TOWER PLAZA adlı Alışveriş, Eğlence ve Hotel inşaatını gerçekleştirmiştir.

 

Türkiye ekonomisinin gelişmesine paralel olarak GÖKTUĞ GURUBU bünyesindeki şirketlerde büyümelerini sürdürmüş ve sırası ile Temmuz 1992 yılında GÖKTUĞ ELEKTRONİK A.Ş. ile Media sektörüne girilmiştir.

Türkiye'mizin heryerinde ve birçok komşu ülkede izlenebilen FLASH TV Ulusal Televizyon kanalı böylece hayat bulmuştur.

GÖKTUĞ EĞLENCE MERKEZLERi A.Ş. adlı şirketimiz ise TOWER PLAZA bünyesindeki aile eğlence merkezinin işletmesini üstlenmek üzere 1999 yılında kurulmuştur.


GÖKTUĞ GRUBU merkezi Amerika'da bulunan Uluslararası Eğlence Parkları Birliği (IAAPA) üyesidir.

İŞ BİRLİĞİ

Ciddi yatırımcı ve girişimcileri projelerimizi incelemeye davet ediyoruz

Tamamını devralma, kısmen yer almak, projeye iştirak etmek isteyen tüm kurum ve kuruluşlar ile işbirliğine açığız.

HAKKIMIZDA